Barion Pixel

A begubózás (cocoon state) jelentősége a spirituális fejlődésben

Amikor az önismereti, vagy más szóval spirituális útra lépünk, először azt általában megelőzi egy krízishelyzet vagy a kíváncsiság, hogy többet tapasztaljunk az életből, mint amit eddig.

Aztán elindulunk az úton, megyünk, gyógyulunk és egyszercsak találkozunk egy olyan állapottal, amiben azt gondoljuk, hogy baj van velünk: “nem így kellene éreznem magam…, nem így kellene viselkednem…”. Ilyenkor gyakran azt érezzük, hogy visszavonulnánk a világ elől és sokszor tévesen úgy gondoljuk, hogy baj van velünk.

A begubózás – angolul cocoon state – az a magányos időszak, amikor visszahúzódunk a külvilágtól. Ez az állapot – ami többször is előfordulhat életünk során – teljesen normális és szükséges a lelki fejlődésünk és gyógyulásunk érdekében. A begubózás nem a gyengeség jele, hanem egy szükségszerű állapot a gyógyulási és a fejlődési utunk során és egy természetes reakció a modern világ általi túlterheltségre.

Legutóbb júliusban éreztem azt, hogy vissza szeretnék húzódni a külvilágtól, hiszen annyi változás történt az életemben azt az megelőző 8-10 hónapban, hogy azt éreztem most meg kell állnom és asszimilálódnom kell. Befelé fordulni, önmagamnak adni, pihenni és hagyni, hogy a lelkem utolérjen. Ebből természetesen újra egy új Klári született.
Ebben az írásban mélyebben megvizsgáljuk, miért normális a begubózás, mi a célja, és hogyan vihetjük véghez hatékonyan.

MI A BEGUBÓZÁS?

Mindannyian folyamatosan belemegyünk és kijövünk ebből az úgynevezett „begubózott állapotból”, amikor a gyógyulás útjára lépünk. Ez a folyamat, amit metamorfózisnak is nevezünk, az átalakulás egyik formából a másikba, az átváltozás, a TRANSZFORMÁCIÓ állapota.

Mint amikor a pillangó átmegy a báb állapoton és örökre átalakul – soha többé nem lesz már ugyanaz. A gyógyulás során is eljön az az idő, amikor befelé kell fordulnunk, távolabb kerülve a környezetünktől egy teret hozunk létre magunknak, hogy elkezdjük felfedezni saját magunkat, azt, hogy mit szeretnénk, és mi a saját szükségletünk. Ez az állapot a belső felfedezés folyamata, ami után egy átalakult, új én születik meg.

MIÉRT NORMÁLIS A BEGUBÓZÁS?

A begubózás egy válaszreakció a túlterhelt idegendszerünk által a hozzánk áradó túl sok ingerre. Gyakran megtörténhet, hogy a mindennapok forgatagában elfelejtjük saját szükségleteinket, és háttérbe szorítjuk az önmagunkkal való kapcsolatunkat vagy a saját szükségleteinket. A begubózás lehetőséget biztosít arra, hogy újratöltsük az elemeinket és visszatérjünk önmagunkhoz, valamint azokra a belső szükségletekre fókuszáljunk, amelyeket elnyomunk a mindennapi rohanás közepette.

MI A CÉLJA A BEGUBÓZÁSNAK?

A begubózás célja, hogy visszataláljunk valódi önmagunkhoz. A modern társadalom számos kihívást és elvárást gördít elénk, amelyek sokszor elvonják figyelmünket a számunkra fontos dolgokról és céljainkról. A begubózás során lehetőségünk nyílik átgondolni életünket, újraértékelni prioritásainkat és meghatározni, merre szeretnénk tovább haladni.

Ez az állapot akkor történik, mielőtt kiemelkedik az új forma, az új tudatosság, az új én.

A gyógyulási úton is eljön az az idő, amikor befelé kell fordulni és távolabb kerülünk a kapcsolatainktól. Ilyenkor egy teret hozunk létre magunknak, hogy elkezdjük felfedezni saját magunkat, hogy mi a saját szükségletünk és az életünket egy teljesen új módon kezdjük alakítani.

HOGYAN VÉGEZZÜK HATÉKONYAN A BEGUBÓZÁST?

1. Adj magadnak engedélyt arra, hogy begubózz

Az első és talán legfontosabb lépés az, hogy ne érezz bűntudatot amiatt, hogy több időt töltesz egyedül. A begubózás időszaka a személyes fejlődésed és gyógyulásod szolgálja, ezért elengedhetetlen, hogy ezt elfogadd és megengedd magadnak.

2. Hozd létre a megfelelő környezetet a begubózáshoz

Alakíts ki egy olyan helyet az otthonodban, ahol kényelmesen és nyugodtan tudsz lenni. Ez lehet egy olvasósarok, puha pléddel és párnákkal, egy meditatív tér vagy akár egy nyugodt zug is a kertben. A lényeg, hogy itt tényleg csak te legyél, és teljesen ki tudj kapcsolódni.

3. Használd ezt az időt öngondoskodásra

A begubózás nem egyenlő a tétlenséggel. Olvasd el azokat a könyveket, amelyek már régóta érdekelnek, kezdj el naplózni, meditálni vagy olyan kreatív tevékenységekkel foglalkozni, amelyek örömet okoznak számodra. Ezek az időtöltések segítenek abban, hogy jobban megértsd önmagadat és szükségleteidet. Az sem baj, ha sokat alszol, ebben az esetben az idegrendszerednek erre van szüksége, ezért add meg magadnak mindazt, amire szükséged van.

4. Kommunikáld le a begubózást a szeretteiddel

Nem kell teljesen magányosnak lenned a begubózás alatt. Ha úgy érzed, hogy szükséged van rá, oszd meg érzéseidet barátaiddal vagy családtagjaiddal. Fontos, hogy ők is értsék, miért vonulsz vissza egy időre, és támogathassanak téged ebben a folyamatban.

5. Legyél kedves és szeretetteljes magaddal

Fogadd el, hogy a gyógyulás időt vesz igénybe. Ne erőltesd magadra a gyors változást, hanem hagyj időt a folyamatnak. Az önmagad iránti kedvesség, szeretet és türelem elengedhetetlen ebben az időszakban. Erre szoktam mondani, hogy “szeresd át magad ezen a folyamaton.”

MINDENKI MÁSKÉPPEN ÉLI MEG A BEGUBÓZÁST

Minden embernél máshogy néz ki ez az állapot. Van, akinek nehezebb ebbe belemenni, van, akinek könnyebb. Személy szerint én szeretek egyedül lenni és nem érzem magam rosszul.

Minden alkalommal amikor meggyászoltam egy szerettem elvesztését, vagy egy nagy változást történt az életemben és el kellett engednem valami régit, akkor begubóztam. Volt, hogy hetekre, volt, hogy hónapokra és számomra ez segített a gyógyulásban.

Van, amikor randizom magammal, elviszem magam ebédelni, vagy elmegyek egyedül moziba vagy sétálni.

Öngondoskodásként főzök, digitális detoxot tartok, távol a social mediától, és elkezdek csak magamnak adni.

Gyakran vagyunk másokkal körülvéve, rengeteg üzenet és inger ér minket nap mint nap, és nem vagyunk önmagunkkal. Ebben az állapotban szinte lehetetlen felfedezni önmagunkat és a saját, valódi igényeinket. De ha nem ismerjük a saját igényeinket, akkor hogyan fedezhetnénk fel a boldogságot?

Mindannyian különféle emberek vagyunk, különféle szükségletekkel, meg kell találnunk a módot arra, hogyan tudunk átmenni ezeken a nehezebb tapasztalásokon az életben, ami egyben egy új minőséget hoz magával.

A TUDATOSSÁG FONTOSSÁGA

Mindenki átmegy a begubózás állapotán az élete valamelyik szakaszában, akkor is ha elindul a spirituális fejlődés és gyógyulás útján, ezért fontos beszélnünk róla, hogy megértsük, mi történik velünk.

A tudatosság segítségével felismerhetem, hogy mikor van erre szükségem és akkor mit kell tennem, hogy visszatérjek az egyensúlyomhoz vagy a transzformáció után egy új emberként szülessek újra.

Például én általában akkor leszek feszült, amikor nincs lehetőségem befelé fordulni és magammal lenni. Most már tudom, hogy erre szükségem van, ezért tudatosan időt kell szánnom erre, be kell terveznem az ilyen fajta öngondoskodást, hogy fenntartsam az egyensúlyom.

MIÉRT FONTOS, HOGY MEGADJUK MAGUNKNAK A BEGUBÓZÁS LEHETŐSÉGÉT?

Ez nem önzőség. Önmagunk legjobb barátjának és szerető szülőjének kell lennünk. Csak akkor tudjuk szeretni és szolgálni az embereket magunk körül, ha először magunkat szeretjük és magunknak adunk. Ha szeretjük és tiszteljük magunkat, másoktól is ezt kapjuk vissza. A belső gyermekünknek meg kell adnunk azt, amire vágyik. Sokunknak gyerekkorban nem volt erre lehetőségünk, így nekünk kell most megteremteni ezt a szeretetteljes és törődő kapcsolatot önmagunkkal.

A kapcsolatainkban le lehet kommunikálni a partnerünk felé, hogy tudják min megyünk keresztül. Ha mi tiszteljük és szeretjük magunkat, mások is ezt fogják tenni. De sokan szívességeket teszünk másoknak és másokat teszünk előtérbe.

Kezdjük tehát felismerni és elfogadni ezt a stádiumot a gyógyulásunkban és elkezdeni megadni magunknak azt, amire vágyunk. Soha többé ne hagyjuk magára a belső gyermekünket! Meg kell hoznunk ezt a döntést és határokat húzni, önmagunkért. Nálam ez évekbe telt, de abszolút megérte és olyan csodálatos emberek vesznek körül, akik így fogadnak el engem. Így tudok nekik is adni.

Kezdjétek el elfogadni és elindulni ezen az úton. Először magadnak kell ott lenned, és utána másoknak.

Ez azt jelenti, hogy befelé fordulunk és új emberként térünk vissza, és újra kapcsolódunk ebből a csodálatos állapotból, amit megteremtettünk önmagunkban.

PODCAST VELEM!

Ebben a podcastban a gyászról és annak feldolgozásáról beszélek, ami szorosan összekapcsolódik a begubózással. A saját tapasztalataimat és a gyász különböző aspektusait osztom meg Veled, hogy én hogyan éltem túl édesapám halálát.

Mindenképpen hallgasd meg ezt a felvételt, amelyben mélyebben körbejárom, hogyan élheted meg a gyászt, és milyen módszerekkel segítheted a saját gyászod feldolgozását. Különböző megküzdési stratégiákat és útmutatásokat is megosztok, amelyek segíthetnek a nehéz időszakokban.

az ősök megszabadítása program -indiából hozott erőteljes tanításokkal

Ha bővebben érdekel, mit tudsz tenni az elhunyt szeretteidért és hogyan tudod a generációs ismétlődő helyzeteket letenni, akkor tarts velem a november 1-én (pénteken) tartandó Halottak napi Ősök Megszabadítása Indiából hozott szertartással programunkra, melynek részleteit az alábbiakban találod.

Megosztás:

Facebook
Twitter
On Key

Related Posts

Az Önszeretet Felébresztése Online Tanfolyam

Az emberek többsége állandó harcot vív magával legbelül, mert önmagunkkal vagyunk a legkritikusabbak. Nem érezzük magunkat elég értékesnek ahhoz, hogy az elsődleges prioritást élvezzük az életünkben, így kívülről próbálunk visszaigazolást szerezni az emberektől, eredményektől, külsőségektől. Amikor pedig ezt nem kapjuk meg, rálépünk a boldogtalanság ösvényére 🙁

Ezen a kurzuson megtanulhatod, hogyan fogadd el és szeresd magad úgy, ahogy vagy, és válj a saját szerető szülőddé – mert így képes leszel egy sokkal boldogabb és teljesebb életet élni.

A kurzus témája:
  1. Miért harcolunk önmagunkkal?
  2. A belső konfliktusok hatása az életünkre
  3. Mit nem fogadunk el és miért?
  4. A tökéletességre vonatkozó tévhitek
  5. Mit tesz velünk önmagunk el nem fogadása?
  6. Hogyan fogadjuk el önmagunkat?
  7. A sorsfordító módszer az önszeretetre
  8. Önszeretet Meditáció
+ Írásbeli feladatok, hogy tisztább képet kapj önmagadról és az életedről
A kurzus elvégzése után képes leszel:
Elfogadom az Adatkezelési tájékoztatót! A fenti e-mail címre kérem Gálik Klára Terézia tájékoztatóit és eDM-jeit (érdekességeket, újdonságokat, cikkeket, videókat, kedvezményes ajánlatokat).

Csaba

Eddigi életem legmélyebb pontján voltam, amikor 2017 októberében találkoztam Klárival.
Hálával tartozom masszőrömnek, aki ajánlotta nekem Klári Kapcsolatok programját. Most is hallom szavait: „annyira mélyen vagy, hogy innen már csak felfelé lehet menni. Menj el Klárihoz, de a csoportos programra, mert sokkal nagyobb ereje van, mint az egyéni kezelésnek. Neked most erre van szükséged. Itt szembenézhetsz önmagaddal és mindennel, ami ebbe az állapotba juttatott.”

Mit jelent a legmélyebb pont? Amikor nem úgy működnek a dolgok az életedben, ahogy szeretnéd. Amikor nem szereted magad. Amikor nem működik a párkapcsolatod. Amikor feszültség van a családodban és már a testvéreddel sem beszélsz. Amikor perelsz Istennel. Amikor nem akarsz élni. Amikor egyszerűen ki akarsz szállni.

Hallgatva a tanácsra, 2017 novemberben egy már folyamatban lévő programhoz csatlakozta. Egészen pontosan az utolsó három alkalmon vettem részt. Már az első alkalommal éreztem a deeksha erejét annak ellenére, hogy érzelmileg, lelkileg a mélyben voltam. A három alkalom után megszületett bennem a döntés, a következő sorozatot az elejétől a végéig megcsinálom. Ennek a technikának köszönhetően sikerült elengedni magam a programokon és nagyon mélyre menni a tudatomban. Megtaláltam az okokat, amikkel szembe kellett néznem.

A kapcsolatok programmal és a deeksha segítségével sikerült rendezni a kapcsolatomat szüleimmel. Két év után nem csak újra beszélünk a testvéremmel, hanem nagyon jó kapcsolatban vagyunk. Már el tudom fogadni önmagamat olyannak, amilyen vagyok. Nagyon bensőséges kapcsolatom lett a Felettes Énemmel és persze Istennel. A párkapcsolatomat nem sikerült megmenteni. Nyolc és fél év után lezárásra került, ami nem volt könnyű lépés, de utólag úgy tűnik jó döntés volt. Azóta is mind a ketten járunk Klári egyéni és csoportos programjaira és a visszajelzések szerint látványos pozitív változásokon megyünk keresztül, aminek szívből örülök. Családtagok, barátok is észreveszik a változásokat. Örülnek, hogy „visszatért a régi Csaba.” Sokan nem is tudják az okát és azt sem, hogy már egy új Csaba tért vissza.

Köszönöm Klári őszinte szívvel és lélekkel végzett kitartó munkádat, azt a szeretetet, ami felőled árad. Boldog vagyok, hogy ismerhetlek. Míg élek, hálás leszek Neked.

Azt kell mondanom, hogy még soha sem éltem ennyire tudatosan, mint most. Nem ragadok bele az ego játékába. Inkább keresem, vizsgálom a történések okait és hagyom, hogy a szeretet és a hála áramoljon bennem, ill. rajtam keresztül.
A változás soha sem könnyű, de mindig egy határozott döntéssel kezdődik és tudatos, következetes lépésekkel folytatódik. Ha közben elengeded az elvárásaidat és hagyod, hogy megtörténjenek a dolgok, akkor most még elképzelhetetlen pozitív változások történnek majd az életedben, benned és a kapcsolataidban. Ha jó irányba haladsz, azt az Univerzum is jelzi feléd szinkron események, nem várt segítségek, új kapcsolatok, barátok, csodák által. Ezeket tapasztalatból mondom.

Gondolataimat egy Bruce Lee idézettel zárom, ami meghatározza mindennapjaimat:
„A tudás nem elég, alkalmazni kell. Akarni nem elég, tenni kell.”

Tégy Te is magadért, megéri!

Szeretettel: Csaba

Kati

“A szüleim válása után és az Apukám új családja, valamint a távolság és Apukám hozzáállása miatt 27 éven át nem volt semmilyen kapcsolatunk. A Kapcsolatok program Édesapa része olyan mély dolgokat hozott elő, és láttam teljesen más szemszögből láttam Őt. A program másnapján felhívtam, és nagyon megindító beszélgetésünk volt, másnap találkoztunk is. A korona helyzet nem segített a találkozásokban, de kb 2-3 hetente beszélünk, és kaptam egy apát. Nem volt és nem lesz tökéletes, az idős kora miatt már máshogy emlékezik dolgokra, viszont a programoknak köszönhetően máshogy látom Őt, nem az igazság számít, hanem a szeretet és a kapcsolódás. Számomra nagyon megrendítő volt, hogy életemben először felköszöntött, s noha valójában pár napot tévedett, mégis úgy éreztem, a szándéka a lényeg, nem az, hogy nem tudta pontosan mikor is van a születésnapom. Nagyon hálás vagyok Klárinak azért, hogy ezt megélhettem, mert tudat alatt mindig is nagyon hiányzott az Apukám, és nagyon féltem attól, hogy sosem fogok tudni vele beszélni, mert nem szeret. Rá kellett jöjjek arra, hogy a saját szintjén Ő ennyire képes, és csak abból és annyit lehet adni, ami rendelkezésre áll. Vagyis nem hibáztatom többé, hanem örülök annak, ami van. Köszönöm! Kati”

Dóri

“Kedves Klári! Gyakran mondod a program alatt, hogy örülsz a visszajelzéseinknek. Én régóta készülök neked írni, csak valahogy sosem jutottam oda. Ha kérdezik a haverok, hogy milyen oldás lesz megint? Én csak úgy szoktalak emlegetni – vagy esetleg téged másoknak ajánlani, hogy „a Klári, tudod, aki megmentette az életemet.” Mert szó szerint így volt. 

Mikor Pali (nálad segítő) ajánlotta, hogy nézzem meg a Kapcsolatok-at, mert jó lesz nekem, az ágyból se nagyon tudtam felkelni, lelkileg olyan rosszul voltam. Napokig senkinek nem vettem fel a telefont és hosszú órákat töltöttem sírással. Éppen túl voltam egy párkapcsolati krízisen akkor…  Az oldás után egyébként még rosszabbul lettem! 🙂 De csak 1 napig. Elkezdett valahogy bennem dolgozni az egész, utána jöttek a következő időpontok és egyre könnyebb és könnyebb lettem. Egyre mélyebbre mentem magamban, egyre több mindent láttam át és láttam másként. Elkezdtek a dolgok másként hatni rám és éreztem magamon, hogy teljesen megújult körülöttem minden. Vagyis valójában én újultam meg ezért talán valahol mindent úgy tükrözök vissza magamnak. Amit még hozzátennék, hogy a programok erejéből még az sem vesz el, hogy most csak online mennek. Ugyanolyan erősek és fantasztikusak! Csekély szó a „köszönöm” de azért köszönöm a sok mindent, amit tőled kaptam, kaptunk. Sok sikert továbbra is. Jah és bármit felhasználhatsz természetesen az írásból visszajelzésként. Szeretettel: Dóri”