Barion Pixel

Az önismeret nem opció, hanem az út a boldogsághoz

Mi az önismeret igazából?

Amikor valakivel találkozom és megkérdezik mivel foglalkozom, kicsit zavarba jövök, mert sokan azt gondolják, hogy ez valami ezoterikus hókuszpókusz és gyakran megkapom, hogy “De Klári, én nem vagyok spirituális!” A belső munkám és a szakmai utam több, mint 1 évtizedes tapasztalatra nyúlik vissza és azóta kutatom az emberi lélek és az elme rejtelmeit. A saját önismereti utam példaként szolgál arra, hogy mi mindent lehet elérni, átalakítani és létrehozni, ha van bátorságunk a “spiritualitás” álcája mögé nézve betekintést nyerni önmagunkba. Ugyanis belső világa mindenkinek van, még a nem spirituális embereknek is, aminek a megismerése sok jót hozhat az egyén életébe: a kiteljesedést.

MIT IS JELENT AZ IGAZI ÖNISMERET?

Az önismeret a belső énünk megértésének folyamata, amely során felfedezzük saját értékeinket, érzelmeinket, vágyainkat és hiányosságainkat. A mai világban, ahol az információáradat, a közösségi média és a gyors ütemű élet rengeteg külső impulzust zúdít ránk, különösen fontos, hogy mélyebben megismerjük, megfigyeljünk magunkat. Az önismeret segít abban, hogy magabiztosak legyünk, jobban kezeljük az élet kihívásait és kiegyensúlyozottabbak legyünk.

HOGYAN KEZDJÜK? FOGADJUK EL ÖNMAGUNKAT

Az önismeret egyik legfontosabb aspektusa az önelfogadás. Ahhoz, hogy valóban boldogok és elégedettek legyünk, elengedhetetlen, hogy elfogadjuk és szeressük magunkat olyannak, amilyenek vagyunk. Az önelfogadás azt jelenti, hogy tudatosan felismerjük és békében élünk saját hibáinkkal és erényeinkkel egyaránt. Ezt talán könnyebb mondani, mint megvalósítani, különösen egy olyan világban, amely tele van irreális elvárásokkal és nyomással. Lásd a közösségi médiában viselt “boldogság-álarcokat”. Az elmúlt több, mint egy évtizedben abban biztos vagyok, hogy mindenki szenved, csak divatos lett kifelé azt mutatni, hogy ez nem így van. Ez viszont sajnos még több szenvedéshez vezet a jövőben.

AZ ÖNISMERETI ÚT STÁDIUMAI ÉS KIHÍVÁSAI

Fontos arról őszintén és kendőzetlenül beszélni, hogy hogyan is zajlik az önismereti út. Nem egy állandóan felfelé ívelő utazás ez. A részvény mozgásokhoz szoktam hasonlítani – volt biztosítósként – mert ez szemlélteti a legjobban, hogy egyszer fent-egyszer lent, de hosszú távon felfelé haladunk.
Az önismereti út több stádiumra bontható, és mindegyik szakasznak megvannak a maga kihívásai:

1.Felismerés: Az önismeret első lépése az, hogy felismerjük, szükségünk van arra, hogy igazán megismerjük önmagunkat. Gyakran egy krízishelyzet vagy személyes kudarc vezet minket erre a felismerésre.

Kihívás: Az első lépés mindig nehéz, hiszen szembe kell néznünk azzal, amit eddig talán elnyomtunk magunkban.

2. Felfedezés: Ebben a szakaszban elkezdünk mélyebb betekintést nyerni önmagunkba. Ennek része lehet az érzelmeink megértése, a személyiségünk feltérképezése és a múlt traumáinak feldolgozása.

Kihívás: Talán ez a szakasz a legnehezebb, mert gyakran fájdalmas emlékeket és érzéseket hozhat felszínre, amikkel nem szeretnénk újra találkozni.

3. Elfogadás és megbocsátás: Miután felfedeztük önmagunkat, el kell fogadnunk mindazt, amit találtunk és meg is kell bocsátanunk magunknak, hiszen e nélkül nem tudunk tovább lépni.

Kihívás: Az önelfogadás különösen nehéz lehet, mivel meg kell birkóznunk a szégyen, a bűntudat és az önkritika érzéseivel. Az elfogadás és a saját magunknak való megbocsátás azonban kulcsfontosságú lépés afelé, hogy valóban békére leljünk saját magunkkal.

4. Integráció: Az út utolsó szakasza az, amikor a megismert és elfogadott énképet integráljuk mindennapi életünkbe. Ez azt jelenti, hogy a megszerzett önismeretet felhasználjuk a döntéseinkben, a kapcsolatainkban és a személyes fejlődésünkben.

Kihívás: Az utolsó szakasz sem egyszerű, hiszen tele van kihívásokkal, mert állandóan változunk és fejlődünk.

AZ ÖNISMERETI ÚT AKADÁLYAI

Ahhoz, hogy ne adjuk fel az utunkat önmagunk megismerése és elfogadása felé, ismernünk kell, hogy milyen akadályokkal találkozhatunk az utunk során.

Az önismereti út során számos nehézséggel és akadállyal találkozhatunk, melyek jelentősen meg tudják nehezíteni a belső megértés folyamatát. A jógafilozófia tanításai alapján az akadályokat (avagy klesákat) öt fő kategóriába sorolhatjuk, a 6. kategóriát pedig saját tapasztalatként tettem hozzá.

  1. Avidjá (tudatlanság): A legfőbb akadály a tudatlanság, azaz a valódi természetünk felismerésének hiánya. Ez a tudatlanság vezethet ahhoz, hogy helytelenül ítéljük meg saját magunkat és másokat, illetve elveszünk az illúziókban.
  2. Aszmitá (egoizmus): Az ego túlsúlya, amikor az énképünk és az egyéni identitásunk túlságosan meghatározza a tetteinket és gondolatainkat. Az egoizmus gyakran blokkolhatja az önismeret útját, mivel nem engedi, hogy objektíven lássuk magunkat.
  3. Rága (ragaszkodás): A ragaszkodás a vágyakhoz és szokásokhoz való erős kötődés. Ezek az anyagi vagy érzelmi ragaszkodások meggátolhatnak minket abban, hogy továbblépjünk és változzunk.
  4. Dvésha (ellenszenv): Az erős ellenszenv és negatív érzelmek mások iránt. Ezek az érzelmek meggátolhatják a belső béke elérését és az önelfogadást.
  5. Abhinivésa (félelem): A változástól és a haláltól való félelem. Ezek a félelmek gyakran visszatarthatnak bennünket a fejlődéstől és a változástól, amely elengedhetetlen az önismeret útján.

6. PLUSZ: Túl sok módszer és információ egyszerre: A mai világban pedig felfedeztem még egy akadályt, ami 10 évvel ezelőtt még nem igazán volt jellemző: amikor túl gyorsan akarjuk megismerni önmagunkat és ezért minden tanfolyamon ott vagyunk és túl sokféle módszert halmozunk fel egyszerre. Ennek az a veszélye, hogy kimerül az idegrendszerünk, összezavarodunk a sok információban és bele is fáradhatunk az állandó befelé figyelésbe, mert mindig azt érezhetjük, hogy velünk valami gond van és meg kell javítani. Minden módszer más és más energetikai alapon működik, ezért azt javaslom, hogy maximum 2 módszert végezzünk egyszerre.

Nem attól fogunk gyorsabban fejlődni, ha mindent magunkba akarunk szívni és minden tréninget el akarunk végezni (ez pont, hogy lassítja a folyamatot), hanem attól, hogy ALKALMAZZUK A TANULTAKAT A MINDENNAPI ÉLETÜNKBEN. Ez itt a szűk keresztmetszet.

HOGYAN KÜZDJÜK LE AZ AKADÁLYOKAT?

Az akadályok leküzdése türelmet, kitartást és tudatosságot igényel. Néhány módszer, amellyel legyőzhetjük ezeket az akadályokat:

  1. Önreflexió: Rendszeresen szánjunk időt arra, hogy átgondoljuk az érzéseinket és gondolatainkat. A naplózás erre egy kifejezetten hatékony módszer.
  2. Meditáció és jóga: A meditáció és a jóga segítenek megtisztítani az elménket és megtalálni a belső békét. Amikor a fókuszunkat a külvilágról a belvilágunkra helyezzük, akkor ezek a gyakorlatok elősegítik a mélyebb önismeretet.
  3. Támogató közösség: Keressünk olyan barátokat, családtagokat vagy szakembereket, akik támogatnak és megértést nyújtanak. Pl: Kapcsolatok Akadémiája
  4. Önsegítő források: Olvassunk könyveket, vegyünk részt önismereti workshopokon vagy keressünk online forrásokat, amelyek segíthetnek az önismeret fejlesztésében. De figyeljünk oda, hogy ne legyen túl sokféle módszer, mert ezek gyakran ellentmondanak egymásnak, és összezavarodhatunk.
  5. Szakmai segítség: Ne féljünk segítséget kérni szakembertől, ha szükségét érezzük. Ahogy Amerikában mindenkinek van terapeutája és a coach-csa, nálunk is normalizálható, ha dolgozunk magunkon.

Összegzésként elmondhatjuk, hogy az önismeret és az önelfogadás elengedhetetlenek a boldog és kiegyensúlyozott élethez. Bár az út néha nehéz és kihívásokkal teli, a belső béke és a harmonikus élet elérése érdekében érdemes kitartóan dolgozni önmagunkon.

2012-ben arra esküdtem fel Indiában, hogy átadom a megszerzett tudásomat és a tapasztalatomat annyi embernek, amennyinek csak tudom, hogy még több boldog ember legyen a világon és létre tudjunk hozni egy szebb és békésebb világot magunknak és a következő generációnak. Önismeret nélkül sajnos ez lehetetlen, ezért bátorítalak téged is, hogy kezdd el minél hamarabb, mert hidd el, hogy hosszú távon abszolút megéri.

A 2021-ben létrehozott Kapcsolatok Akadémiájában minden segítséget és támogatást megadunk a tagoknak, hogy a leghatékonyabban, biztonságban, könnyebben járják végig az önismereti utat, ami egy soha véget nem érő folyamat, mert életünk leghosszabb kapcsolata önmagunkhoz köt.

Különleges ÉLŐ program a Kapcsolatok Akadémiájáról Gyógyítsd meg a szíved: Tanulj meg IGAZÁN megbocsátani és teremts harmóniát az életed minden területén!

Te is folyamatosan a boldog és kiegyensúlyozott életért küzdesz, mégsem sikerül elérned? Folyton ugyanazok a negatív érzések, gondolatok és események ismétlődnek az életében, hiába igyekszel elkerülni őket? Az érzelmi megakadásodat a régóta hordozott sérelmek okozzák.

Less be a Kapcsolatok Akadémiája augusztusi egyedülálló élő online transzformációs programjára, ahol megtanulhatsz valóban megbocsátani – elsősorban saját magad miatt, hogy végre boldog életet élhess!

Megosztás:

Facebook
Twitter
On Key

Related Posts

Az Önszeretet Felébresztése Online Tanfolyam

Az emberek többsége állandó harcot vív magával legbelül, mert önmagunkkal vagyunk a legkritikusabbak. Nem érezzük magunkat elég értékesnek ahhoz, hogy az elsődleges prioritást élvezzük az életünkben, így kívülről próbálunk visszaigazolást szerezni az emberektől, eredményektől, külsőségektől. Amikor pedig ezt nem kapjuk meg, rálépünk a boldogtalanság ösvényére 🙁

Ezen a kurzuson megtanulhatod, hogyan fogadd el és szeresd magad úgy, ahogy vagy, és válj a saját szerető szülőddé – mert így képes leszel egy sokkal boldogabb és teljesebb életet élni.

A kurzus témája:
  1. Miért harcolunk önmagunkkal?
  2. A belső konfliktusok hatása az életünkre
  3. Mit nem fogadunk el és miért?
  4. A tökéletességre vonatkozó tévhitek
  5. Mit tesz velünk önmagunk el nem fogadása?
  6. Hogyan fogadjuk el önmagunkat?
  7. A sorsfordító módszer az önszeretetre
  8. Önszeretet Meditáció
+ Írásbeli feladatok, hogy tisztább képet kapj önmagadról és az életedről
A kurzus elvégzése után képes leszel:
Elfogadom az Adatkezelési tájékoztatót! A fenti e-mail címre kérem Gálik Klára Terézia tájékoztatóit és eDM-jeit (érdekességeket, újdonságokat, cikkeket, videókat, kedvezményes ajánlatokat).

Csaba

Eddigi életem legmélyebb pontján voltam, amikor 2017 októberében találkoztam Klárival.
Hálával tartozom masszőrömnek, aki ajánlotta nekem Klári Kapcsolatok programját. Most is hallom szavait: „annyira mélyen vagy, hogy innen már csak felfelé lehet menni. Menj el Klárihoz, de a csoportos programra, mert sokkal nagyobb ereje van, mint az egyéni kezelésnek. Neked most erre van szükséged. Itt szembenézhetsz önmagaddal és mindennel, ami ebbe az állapotba juttatott.”

Mit jelent a legmélyebb pont? Amikor nem úgy működnek a dolgok az életedben, ahogy szeretnéd. Amikor nem szereted magad. Amikor nem működik a párkapcsolatod. Amikor feszültség van a családodban és már a testvéreddel sem beszélsz. Amikor perelsz Istennel. Amikor nem akarsz élni. Amikor egyszerűen ki akarsz szállni.

Hallgatva a tanácsra, 2017 novemberben egy már folyamatban lévő programhoz csatlakozta. Egészen pontosan az utolsó három alkalmon vettem részt. Már az első alkalommal éreztem a deeksha erejét annak ellenére, hogy érzelmileg, lelkileg a mélyben voltam. A három alkalom után megszületett bennem a döntés, a következő sorozatot az elejétől a végéig megcsinálom. Ennek a technikának köszönhetően sikerült elengedni magam a programokon és nagyon mélyre menni a tudatomban. Megtaláltam az okokat, amikkel szembe kellett néznem.

A kapcsolatok programmal és a deeksha segítségével sikerült rendezni a kapcsolatomat szüleimmel. Két év után nem csak újra beszélünk a testvéremmel, hanem nagyon jó kapcsolatban vagyunk. Már el tudom fogadni önmagamat olyannak, amilyen vagyok. Nagyon bensőséges kapcsolatom lett a Felettes Énemmel és persze Istennel. A párkapcsolatomat nem sikerült megmenteni. Nyolc és fél év után lezárásra került, ami nem volt könnyű lépés, de utólag úgy tűnik jó döntés volt. Azóta is mind a ketten járunk Klári egyéni és csoportos programjaira és a visszajelzések szerint látványos pozitív változásokon megyünk keresztül, aminek szívből örülök. Családtagok, barátok is észreveszik a változásokat. Örülnek, hogy „visszatért a régi Csaba.” Sokan nem is tudják az okát és azt sem, hogy már egy új Csaba tért vissza.

Köszönöm Klári őszinte szívvel és lélekkel végzett kitartó munkádat, azt a szeretetet, ami felőled árad. Boldog vagyok, hogy ismerhetlek. Míg élek, hálás leszek Neked.

Azt kell mondanom, hogy még soha sem éltem ennyire tudatosan, mint most. Nem ragadok bele az ego játékába. Inkább keresem, vizsgálom a történések okait és hagyom, hogy a szeretet és a hála áramoljon bennem, ill. rajtam keresztül.
A változás soha sem könnyű, de mindig egy határozott döntéssel kezdődik és tudatos, következetes lépésekkel folytatódik. Ha közben elengeded az elvárásaidat és hagyod, hogy megtörténjenek a dolgok, akkor most még elképzelhetetlen pozitív változások történnek majd az életedben, benned és a kapcsolataidban. Ha jó irányba haladsz, azt az Univerzum is jelzi feléd szinkron események, nem várt segítségek, új kapcsolatok, barátok, csodák által. Ezeket tapasztalatból mondom.

Gondolataimat egy Bruce Lee idézettel zárom, ami meghatározza mindennapjaimat:
„A tudás nem elég, alkalmazni kell. Akarni nem elég, tenni kell.”

Tégy Te is magadért, megéri!

Szeretettel: Csaba

Kati

“A szüleim válása után és az Apukám új családja, valamint a távolság és Apukám hozzáállása miatt 27 éven át nem volt semmilyen kapcsolatunk. A Kapcsolatok program Édesapa része olyan mély dolgokat hozott elő, és láttam teljesen más szemszögből láttam Őt. A program másnapján felhívtam, és nagyon megindító beszélgetésünk volt, másnap találkoztunk is. A korona helyzet nem segített a találkozásokban, de kb 2-3 hetente beszélünk, és kaptam egy apát. Nem volt és nem lesz tökéletes, az idős kora miatt már máshogy emlékezik dolgokra, viszont a programoknak köszönhetően máshogy látom Őt, nem az igazság számít, hanem a szeretet és a kapcsolódás. Számomra nagyon megrendítő volt, hogy életemben először felköszöntött, s noha valójában pár napot tévedett, mégis úgy éreztem, a szándéka a lényeg, nem az, hogy nem tudta pontosan mikor is van a születésnapom. Nagyon hálás vagyok Klárinak azért, hogy ezt megélhettem, mert tudat alatt mindig is nagyon hiányzott az Apukám, és nagyon féltem attól, hogy sosem fogok tudni vele beszélni, mert nem szeret. Rá kellett jöjjek arra, hogy a saját szintjén Ő ennyire képes, és csak abból és annyit lehet adni, ami rendelkezésre áll. Vagyis nem hibáztatom többé, hanem örülök annak, ami van. Köszönöm! Kati”

Dóri

“Kedves Klári! Gyakran mondod a program alatt, hogy örülsz a visszajelzéseinknek. Én régóta készülök neked írni, csak valahogy sosem jutottam oda. Ha kérdezik a haverok, hogy milyen oldás lesz megint? Én csak úgy szoktalak emlegetni – vagy esetleg téged másoknak ajánlani, hogy „a Klári, tudod, aki megmentette az életemet.” Mert szó szerint így volt. 

Mikor Pali (nálad segítő) ajánlotta, hogy nézzem meg a Kapcsolatok-at, mert jó lesz nekem, az ágyból se nagyon tudtam felkelni, lelkileg olyan rosszul voltam. Napokig senkinek nem vettem fel a telefont és hosszú órákat töltöttem sírással. Éppen túl voltam egy párkapcsolati krízisen akkor…  Az oldás után egyébként még rosszabbul lettem! 🙂 De csak 1 napig. Elkezdett valahogy bennem dolgozni az egész, utána jöttek a következő időpontok és egyre könnyebb és könnyebb lettem. Egyre mélyebbre mentem magamban, egyre több mindent láttam át és láttam másként. Elkezdtek a dolgok másként hatni rám és éreztem magamon, hogy teljesen megújult körülöttem minden. Vagyis valójában én újultam meg ezért talán valahol mindent úgy tükrözök vissza magamnak. Amit még hozzátennék, hogy a programok erejéből még az sem vesz el, hogy most csak online mennek. Ugyanolyan erősek és fantasztikusak! Csekély szó a „köszönöm” de azért köszönöm a sok mindent, amit tőled kaptam, kaptunk. Sok sikert továbbra is. Jah és bármit felhasználhatsz természetesen az írásból visszajelzésként. Szeretettel: Dóri”